კახა კუკავა ევროპარლამენტის დეპუტატ
პარტია „თავისუფალი საქართველოს“ ლიდერი კახა კუკავა ევროპარლამენტის დეპუტატს, ტიერი მარიანის შეხვდა, რომელიც საფრანგეთის „ეროვნული ფრონტის“ ლიდერის, მარინ ლე პენის თანამებრძოლია. ტიერი მარიანი თბილისში ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეის სხდომაში იღებს მონაწილეობას.
კახა კუკავამ და ევროპარლამენტის დეპუტატმა ისაუბრეს, როგორც „თავისუფალი საქართველოს“ და „ეროვნული ფრონტის“ ორმხრივი ურთიერთობების განვითარებაზე,  ასევე, საქართველოში შექმნილ პოლიტიკურ კრიზისზე.
კახა კუკავამ ფრანგ სტუმარს მიაწოდა ინფორმაცია „ქართული ოცნების“ მიერ შექმნილი ბანდ-ფორმირებების შესახებ, რომლებიც ეწევიან ძალადობას თბილისის ქუჩებში და პირადად ბიძინა ივანიშვილის მფარველობით სარგებლობენ. უცხოელ სტუმარს გადაეცა შესაბამისი ფოტო და ვიდეო მასალაც.
მხარეთა შეთანხმების შედეგად დიალოგი ინტენსიურ რეჟიმში გაგრძელდება და  შესაბამისი ინფორმაცია საზოგადოებისთვის უახლოეს პერიოდში გახდება ცნობილი.

member of the European Parliament
Kakha Kukava, leader of the political party “Free Georgia” meets Thierry Mariani, a member of the European Parliament, which is the ally of Marine Le Pen, president of the French political party “National Front”. Thierry Mariani takes part in the meeting of the Euronest Parliamentary Assembly, held in Tbilisi.
Mr. Kakha Kukava and the member of European Parliament discussed the development of mutual relations between Free Georgia and National Front, as well as present political crisis in Georgia.
Kakha Kukava informed the member of the European Parliament about illegal gangs of the ruling party, committing acts of violations in the streets of Tbilisi, being personally covered by Bidzina Ivanishvili.
As parties agreed, dialogue is actively continuing and corresponding information will be published in the nearest future.